مجله آموزشی

راهنمای خرید میز تحریر

به طور كلى، میز تحریر، وسیله‌ای است در سرویس خواب نوجوان براى استفاده دانش آموزان و دانشجویان؛ گرچه امروز در بیشتر خانه‌ها یك نوع از آن قابل مشاهده است. در حقیقت، عبارت میز تحریر، از یك میزى مى‌آید كه از جنس چوب ساخته شده و در ابعاد مختلفى وجود دارد. این میزها نیاز شما را از داشتن یك میز ساده براى استفاده براى درس خواندن و كارهایى از این قبیل، تامین مى‌کنند.

مهم‌ترین استفاده این میزها خواندن كتاب و یا قرار دادن كامپیوتر بر روى آن است. كه البته در بسیارى از شركت‌ها از این میزها به عنوان میز كار و میزهاى مناسب اتاق جلسه استفاده مى‌شود. همچنین این میزها در ابعاد، انواع و رنگ‌های مختلفى تولید و عرضه شده است. شما مى‌توانید به راحتى از این میزها براى دكوراسیون اتاق خود و فرزندتان استفاده كنید و ست جذابی را براى اتاق‌ها ارمغان بیاورد.

همانطور كه در جریان هستید، استفاده از میز تحریر مزایاى فراوانى دارد. امروزه ویروس كرونا باعث شده است تا افراد بیشتر تمایل به دوركارى داشته باشند، از همین رو این نوع میز بهترین وسیله‌ای است كه به كار افراد آمده و آنان را در این روزهاى سخت كرونایى و كار كردن از خانه‌ها همراهى مى‌کند. این میزها باعث مى‌شوند تا در هنگام كار كردن، بدنتان در حالت استاندار قرار داشته باشد و در كنار فراهم كردن یک دید مناسب به لپتاپ و تجهیزات كارى، باعث مى‌شود تا آسیبى به كمر و گردنتان وارد نشود.

همچنین این میزها باعث مى‌شوند تا شما از نظر روانى نیز در موقعیت مناسب قرار داشته باشد و كاملاً محیط، شبیه به كار كردن در یك شركت و یا فضاى آرام مدرسه باشد. از گذشته تا امروز، تغییرهاى زیادى در خانه و خانواده‌ها ایجاد شده است؛ به عنوان مثال در گذشته داشتن میز تحریر باب نبود و افراد از خرید و تهیه این وسیله براى خانه و فرزندشان خوددارى مى‌کردند.

امروز ما در دنیایى زندگى مى‌کنیم كه هر روز و هر لحظه در حال حركت رو به جلو و پیشرفت هستیم؛ همین پیشرفت باعث مى‌شود كه نیاز به مطالعه در افراد بالاتر برود و درنتیجه این نیاز، لازم است تا افراد در محیط‌های استانداردتر و آرام‌تری وقت خود را بگذرانند و با آرامش بیشترى به تحقیق و مطالعه بپردازند. از همین رو لازم است تا در همه خانه‌ها یكى از این میزها تهیه شود.

انواع میز تحریر

این میزهاى پركاربرد در انواع و اشكال مختلفى وجود دارند كه عبارت‌اند از:

  • میز منشى و یا سكرترى
  • میز استاندارد
  • میز رول تاپ
  • میز دیوارى و یا تاشو

میزمنشى و یا سكرترى

این نوع میز تحریر با ارتفاع بلندتر نسبت به دیگر میزها تولید شده است، در ساخت آن‌ها از چوب بهره گرفته شده و ممكن است برخى از آن‌ها تاشو باشند. گاهى نیز تعداد زیادى قفسه و كشو كوچك براى دسته‌بندی كردن اوراق و اسناد مجهز هستند. نمونه‌هایی از این نوع میز وجود دارد كه داراى قفسه هستند، البته كه نوع قفسه‌دار این میزها در ارتفاع بلندتر ساخته شده است. توجه كنید كه به هیچ عنوان نباید میز منشى با مشخصات ذكر شده را جلوى پنجره قرار داد.

میز استاندارد

میزهاى استاندارد، از نوع دیگر میز تحریرها هستند، این نوع از میزها معمولاً ظاهرى ساده، زیبا، جمع‌وجور دارند و به طور همزمان كاربردى نیز هستند. بسته به نوع این میزها، ممكن است برخى از آن‌ها داراى كشو و قفسه باشند. نمونه ساده این میزها به طور معمول فاقد چنین امكاناتى هستند، ظاهرى شبیه به میز نهارخورى دارند و ممكن است گاهى شباهت‌هایی با میز نشیمن نیز داشته باشند!

به هرحال داراى كیفیت بالا و كاربردهاى زیادى هستند، وزن كمى دارند، ظاهر ساده، كلاسیك و انعطاف پذیرشان، باعث محبوبیتشان شده است. شما مى‌توانید به راحتى از این نوع میزها در هر مكانى كه بخواهید استفاده كنید و در منازل و اتاق‌هایتان قرار دهید. همچنین این نوع میزها در رنگ، سبك، اندازه و شكل‌های مختلفى وجود در بازار تولید و عرضه شده‌اند و براى بیشتر كارها قابل استفاده هستند.

میز رول تاپ

یكى از زیباترین میزهاى تحریرى كه باعث كلاسیك بودن فضا مى‌شود، میز رول تاپ است. این نوع میز ظاهرى جذاب و شیك دارد و بیشتر مورد پسند افرادى است كه علاقه به معمارى داخلى، دیزاین خانه و طراحى دكوراسیون دارند. یكى از عواملى كه این نوع میز را از دیگر میزها متمایز مى‌کند، این است كه از بالاى میز یك پوشش دارد و تا روى میز رول مى‌شود و به همین ترتیب سطح كار را مخفى مى‌کند.

این مدل طراحى بیشتر مناسب افرادى است كه تمایل ندارند محتویات روى میز كارشان در دید عموم قرار بگیرد. همچنین این میز باعث منظم جلوه دادن فضاى كارى و پنهان كردن شلوغى روى میز مى‌شود. شایان ذكر است كه جنس این نوع میز از چوب مستحكم و بادوام بوده و همین امر باعث طول عمر بالاى آنها مى‌شود. این مدل از میزها همراه با قفسه و طبقه بندی تولید می شوند و به دلیل وجود شیار براى قرار دادن و منظم كردن اسناد و مدارك، باعث محبوب شدن این نوع میز در مقایسه با دیگر میزها شده است.

میز دیوارى و یا تاشو

این نوع میزها، همانطور كه از نامشان پیداست، قابلیت تا شدن و متصل شدن به دیوار را دارند. همچنین كوچك شدن خانه‌ها و منازل و روى آوردن افراد به آپارتمان نشینى، باعث شده است تا كارخانه‌های تولید كننده میز، به طراحى میزهاى تاشو و بدون پایه روى آوردند.

مدل دیوارى و یا تاشوى میزها، به دیوار نصب شده و از طراحى جمع‌وجور و در عین حال كاربردى برخوردار هستند. این میز به شما این امكان را مى‌دهد كه زمانى كه نیاز به میز ندارید، با استفاده از اهرم زیر میز، آن را جمع كنید؛ در واقع باید اهرم ها را به سمت دیوار حركت دهید و به این ترتیب میز جمع مى‌شود.

بهترین جنس میز تحریر كدام است،

درواقع میزهاى تحریر داراى جنس‌های مختلفى هستند و شما مى‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه، بهترین نوع را انتخاب كنید. چندتا از بهترین میزهاى تحریر عبارت‌اند از:

  • میزهاى تحریر چوبى
  • میزهاى تحریر با روكش چوب

این دو جنس، از بهترین انواع میز تحریر هستند كه شما مى‌توانید براى خانه و یا محل كار از آن‌ها استفاده كنید.

همچنین میز لمینیت نیز یكى دیگر از جنس‌های مناسب میز تحریر هست. سطح پلاستیكى كه در یك هسته چوبى قرار دارد، هزینه شما را پایین آورده و حتى باعث بالاتر رفتن مقاومت آن در برابر فرسایش و خوردگى مى‌شود. همچنین لمینیت‌ها داراى آرایه و زمینه‌های رنگى وسیعى هستند كه طرح‌های مختلفى نیز دارند. همچنین این نوع و جنس میز، در عین مقاومت بالا هزینه كمتری براى خریداران دارد.

به اندازه میز تحریر توجه كنید

اگر شما به دنبال خرید یك میز تحریر براى اتاقتان هستید، اولین نكته در خرید آن، اندازه مناسب با اتاق است. شما باید به راحتى قادر به جا به جا كردن میز باشید. همچنین به هیچ عنوان نباید از میز بزرگ با رنگ تیره براى یك اتاق كوچک استفاده كنید، چرا كه رنگ تیره میز باعث كوچك دیده شدن فضا شده و ممكن است پس از مدتى باعث دل‌زدگی صاحبان شود.

همچنین توجه كنید كه در كنار انتخاب میز تحریر با سایز مناسب اتاق، شما باید میز را جاى درستى در اتاق قرار دهید. به عنوان مثال لازم است تا شما میز را در قسمت نورگیر اتاق بگذارید تا به هنگام استفاده از آن چشمتان خسته نشده و بتوانید در مدت زمانى طولانى‌تری كار كنید. همچنین برخى از میزها قابلیت متصل شدن به تخت خواب را نیز دارند و همچنین امكان تا كردنشان را به شما مى‌دهند؛ پس اگر اتاقتان كوچك است باید به نكات ذكر شده توجه بالایى داشته باشید.

اهمیت ابعاد صندلى میز تحریر

صندلى شما نباید خیلى كوچك و یا خیلى بزرگ باشد. شما باید به صندلى میز تحریر خود توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ چراكه به هنگام كار كردن، بیشترى وسیله‌اى كه در خستگى شما تاثیر دارد، صندلى شماست. اگر بیش از حد كوچك باشد، باعث مى‌شود تمركز كافى را نداشته باشید و اگر بیش از حد بزرگ باشد، ممكن است باعث سر خوردن شما بر روى صندلى شود. درنتیجه بهترین تصمیم این است كه صندلى مناسب با میز و جثه افراد خانه تهیه شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *